19 september 1976

Medina
Een voor­beeld van de smal­le ste­gen in de Me­di­na van Ra­bat.

Dagboek 1976

(Dag 1695) Cees en ik zijn sa­men op va­kan­tie in Ma­rok­ko. We rei­zen van­daag per trein van Ra­bat, waar we en­ke­le da­gen wa­ren, naar Ca­sa­blan­ca.

Naar de index en het einde.

Zondag, 19 september 1976.
Zondag 19 sep­tem­ber 1976: ik ben van­daag tien jaar in dienst bij de PTT-Te­le­com.
Op tegen 8.10 uur. Ont­bijt.
In de Medina pro­beer ik het an­de­re stuk van de Ko­ran te ko­pen; dat lukt niet.
We betalen bij [Ho­tel] Splen­did voor twee nach­ten en twee ont­bij­ten 64 Dir­ham (2 per­so­nen.)
Met de trein van 11.33 uur voor 15,40 Dir­ham (2 per­so­nen) naar Ca­sa­blan­ca, waar we te­gen 13.00 uur zijn. We heb­ben de lunch (brood) in de trein ge­ge­ten.
Hotel Focauld: een ka­mer met een twee­per­soons­bed.
We gaan de stad in. Het is een wes­ter­se, ge­li­ge, groe­ze­li­ge stad. (Hoe ze aan de naam Ca­sa­blan­ca [Wit huis] ko­men is me een raad­sel.) Ook de Me­di­na is erg westers. Ik maak een twee­tal fo­to’s en aan de oce­aan meer, van de stuk­lo­pen­de bran­ding.
Op een dijk zit­ten we te eten. Jon­gens van­gen vis en slaan die met een steen te plet­ter, zo­da­nig dat de stuk­ken in het rond vlie­gen. Ze zoe­ken de stuk­ken weer bij el­kaar, doen er groen bij en wij den­ken dat ze dat na zorg­vul­dig men­gen zul­len op­eten, maar dat is toch niet zo. Ze ge­brui­ken het als lok­aas bij het vis­sen. Mooie boys.
Rond 17.30 uur in het ho­tel.
Eten in de Me­di­na: ha­ri­ra. Dat is, zo ge­loof ik, os­sen­staart­soep.
Brood en wa­ter [van het merk] Si­di Ha­ra­zem ko­pen.
Tegen 22.00 uur naar bed. In het ho­tel is een Ma­rok­kaan die ge­brek­kig Ne­der­lands spreekt en die al een jaar of ze­ven in Ne­der­land is.
Het was niet mijn be­doe­ling om naar Ca­sa­blan­ca te gaan, maar het is Ma­rok­ko en Cees wil­de de stad zien en dat heb­ben we en het hoeft niet meer.
Weer: smoor­heet, on­be­wolkt. Aan zee een beet­je ne­ve­lig.

Index

Index van termen:
Index van personen:
Cees.
Index van locaties:

MenuBeginHoofdindex Overzicht 1972-1990Ma­rok­ko 1976 (over­zicht).

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.