14.24 uur
2 mei 2022

Dronryp
(Provincie: Fryslân. Landstreek: Westergo.)
Fotonr.: 210921 14h24.
Dûbelestreek 14.
RK Kerk Maria Geboorte.
(Bouwjaar: 1839.)
Dit pand is een Rijksmonument met nr.: 508677.
Menu – 02/05-22: Begin – Einde.
APAD: A picture a day
Mobiele telefoon / Smartphone
the-face.com
Voor bezoekers die via the-face.com op deze website komen: als de interne links (menu, begin, einde) niet werken (mobiele telefoon / smartphone) klikt u voor het originele adres van dit bericht op: irada.com.

Vestingstad Brielle
(Landstreek: Voorne-Putten.)
Fotonr.: 220401 14h24.
Maarland Noordzijde.
Na de aankomst van de Prince Admirael in de haven.
1 april 1572: de inname van Den Briel
1 april 1572 – 2022
Den Briel / Brielle: 450 jaar geleden bevrijd.
Elk jaar wordt op 1 april in Brielle de inname van de stad door de Watergeuzen in 1572 gevierd. Bij die actie, in dat jaar, werden de Spaanse soldaten uit de stad verdreven.
Tijdens dit feest, waaraan vrijwel iedere inwoner van Brielle, zoals dit stadje tegenwoordig heet, in historische kledij deelneemt, wordt die gebeurtenis in een soort openluchttheater helemaal nagespeeld. Dit jaar was het 450 jaar geleden dat Den Briel bevrijd werd. De stad kreeg later de erenaam Libertatis primitiae = Eersteling der Vrijheid. De eerste stad in de Nederlanden die bevrijd werd van de Spaanse overheerser.
Libertatis primitiae is het motto van de gemeente Brielle.
Op bovenstaande foto is de inname van Den Briel net begonnen. Op de achtergrond, links van het midden, zijn de masten te zien van het dwarsgetuigde schip, de Prince Admirael van de Watergeuzen, dat even tevoren in de Maarlandhaven binnenliep. Er vinden de eerste handelingen plaats die een begin vormen van de bevrijding van de stad, door de verdrijving van de Spanjaarden en het arresteren van het onwillige Brielse stadsbestuur.
In de nacht van deze eerste april 2022 was er sneeuw gevallen, waarvan nog een beetje te zien is, links naast het platform. Overdag woei een straffe oostenwind en het was steenkoud in de stad.
* De foto’s zijn gemaakt om 14.24 uur, op verschillende datums.
Naar de chronologische volgorde van de publicaties in
mei 2022.