De route over de Karakoram Highway van Tashkurghan in China, rechts van het midden, vlak onder de bovenrand naar Kashgar (links beneden).
Het noorden ligt op dit screen shot uit Google Earth aan de benedenrand en het zuiden ligt aan de bovenrand.
Karakoram Highway
1993 – 2018: vijfentwintig jaar geleden
Pakistan – Kashmir – China
Dagboek 1993
(Dag 7846) Ik ben met Kenau*, Bullebak* (Bull) en Adelheid* onderweg in China, regio Xinjiang / Sinkiang. Vandaag bereiken we Kashgar. Deze stad is mijn eindbestemming. Van hieruit zal ik de Karakoram Highway helemaal naar het zuiden ‘nemen’. De bende van drie, mijn reisgenoten tot nu toe, zal nog verder in China reizen.
1.) Ik reis zonder camera, daarom plaats ik bij alle interessante plaatsen een link naar de foto’s in Google Maps.
2.) De munteenheid in China is de Yuan / Renminbi, maar toeristen moeten Foreign Exchange Certificates (FEC) kopen. De wisselkoers is f. 1,00 = 3 FEC. 1 FEC = f. 0,33.
3.) Voor bezoekers die via the-face.com op deze website komen: als de interne links niet werken (mobiele telefoon) klikt u voor het originele adres van dit bericht op: irada.com.
4.) * De namen Kenau, Bullebak (Bull) en Adelheid zijn om privacyredenen gefingeerd. Dit reisverslag komt uit mijn dagboek 1993 en is mijn interpretatie van de werkelijkheid.
Menu – Begin – Index en het einde.
Vrijdag, 23 juli 1993.
Dag 13. Tashkurghan – Kashgar (China: regio: Xinjiang / Sinkiang).
Midden in de nacht moet ik naar de WC. Het is stikdonker op de hotelkamer, want er is geen elektriciteit. Ook op de gang is het hartstikke donker. Ik moet op de tast naar de WC lopen. Terug is nog veel erger: welke deur is van onze kamer? Ik voel op de tast waar de deur zit, in de wand en of hij op slot zit, want ik had onze deur niet afgesloten. Alle deuren zitten stevig in het slot op één na, die deur zit ook vast, maar rammelt een beetje. Ik loop verder. In het trappenhuis, midden in de gang, zitten ramen en daardoor is het iets lichter, waardoor ik het een en ander vaag kan herkennen. Onze kamer ligt hier vlakbij, weet ik. Nu komen nog maar twee deuren in aanmerking. Een ervan is de half losse. Ik rammel er aan Kenau maakt de deur open (!) en zegt: “What do you want? The room is full.”
“Met mij, laat me erin.”
Vanaf die dag heb ik niet meer geslapen zonder mijn zaklantaarn binnen handbereik.
Menu – Begin – Index en het einde.
Rubber
Op: 7.00 uur Beijing-tijd. (Wat een onwerkelijke tijd. Het is nog steeds donker. De lokale, maar niet officiële tijd is 05.00 uur, dat is veel reëler.)
Wachten op een hard gekookt ei als ontbijt, maar dat komt niet. In de bus eet ik een stuk plat brood, dat lekker is als het warm is, maar rubber als het koud is. (Chapati.)
Menu – Begin – Index en het einde.
Vechtpartij
Om 9.30 uur mag iedereen in de Chinese bus en het is een stormloop en vechtpartij om binnen te komen. Als iedereen zit zijn er nog plaatsen over. De bus vertrekt pas om 10.50 uur.
Menu – Begin – Index en het einde.
Karakul
De bus rijdt bergopwaarts over een pas waar de sneeuw tot aan de rand van de weg ligt. Na 13.00 uur stopt de bus bij het Karakol-meer. We hebben dan pas 80 km afgelegd. [Kara kul = ‘Zwart meer’, dus Kara Kul-meer is dubbelop: ‘Zwart-meer’-meer.]
Ik betaal FEC 10 voor rijst en groente. Het is vooral koud, onderweg in en uit de bus.
Menu – Begin – Index en het einde.
Sneeuwtoppen
Van circa 14.00 uur tot 18.00 uur rijden we de andere / resterende 215 km.
Het landschap is afwisselend, dan weer steil, dan weer glooiend. Rood gesteente, sneeuwtoppen, groen van oasen.
Vooral in de buurt van Kashgar soldaten langs de weg.
Een lekke band en verder niet veel bijzonderheden. Het prachtige Karakol-meer en omgeving, wel, natuurlijk.
Menu – Begin – Index en het einde.
Honger
’s Morgens was ik erg neerslachtig en ik zag mezelf nog zesenhalve week gevangen zitten in Pakistan / China, wachtend op de terugkeer naar huis en naar mijn lief, die zelf ook met vakantie is. Wat denk ik weinig aan haar …, hier in dit schone berglandschap!
Na het eten (ik voelde ervoor geen honger) ging het me een heel stuk beter en mijn stemming veranderde. Altijd maar geen genoeg eten, iedere keer weer hetzelfde tijdens onze reis. Reizen = niets te eten.
Menu – Begin – Index en het einde.
Zwarte markt
In Kashgar wisselde ik op de zwarte markt 100 FEC voor 145 Yuan. (Renminbi: Rmb.)
We eten en drinken op de markt.
Bed tegen 23.00 uur. (Het is nog licht.)
Nog over: 137 Rmb.
Menu – Begin – Index en het einde.
Meer informatie.
De video laat vanaf 05.31 tot en met 06:42 een meer zien, het Attabad Lake, dat nog niet bestond in 1993. Op 4 januari 2010 stortte een berg in en versperde de bedding van de Hunza-rivier, zodanig dat deze rivier vijf maanden geblokkeerd was en er een meer ontstond van 21 kilometer lang en 100 meter diep. Verschillende dorpen, ook een deel van de Karakoram Highway, verdwenen helemaal onder water. Twintig mensen verloren het leven bij deze massieve landverschuiving.
Stef Hoffer reist vanaf 06.55 vanuit Karimabad via Gilgit naar Skardu. Ik heb die rit in omgekeerde richting gedaan, vanuit Skardu, via Gilgit, langs Karimabad.
De muziek waarmee deze video mee eindigt is: Bharat humko jaan se pyara hai – lyric video (hindi + english), ook op YouTube te vinden.
Wat de video laat zien is dat de KKH vooral aan de Pakistaanse zijde van de grens een ware uitdaging is, omdat deze regio voortdurend geteisterd wordt door aardbevingen en landverschuivingen die de weg steeds weer beschadigen, immers, de bergen van de Himalaya, Hindukush en Karakoram zijn nog steeds in beweging en worden nog steeds gevormd, vervormd. Lees: … Sindsdien blijft het Indiase continent naar het noorden klimmen met een langzamere snelheid van circa 5 cm/jaar. Het is daarbij topografisch ongeveer 2400 km in Eurazië binnengedrongen, waarbij het een roterende beweging van 33° tegen de klok in maakt.
Wikipedia: Geologie van de Himalaya.
Index
Menu – Begin.
Pakistan-China: Chronologische weergave.
De auteur dezes kan niet garanderen dat alle links naar externe websites (dus die van derde partijen) altijd zullen blijven bestaan. Foto’s in Google Maps, bijvoorbeeld, kunnen verdwijnen wanneer de eigenaar ze weghaalt. Ook aan andere links kan een einde komen, of kunnen in ongebruik raken.
Wanneer u een niet werkende link constateert kunt u dat melden in het reactieveld. Bij voorbaat dank.